Pomoc při léčbě bolestí zad

SAMINA - pomoc při léčbě bolesti zad

V souvislosti s obtížemi zad, šíje, ramen a plotének existuje mnoho otázek, ale jen jedna odpověď.

A tou je:

- Váš lékař Vám vysvětlí příčiny a léčbu.
- dbáte na dodržování pokynů lékaře.
- SAMINA Vám pomůže správným systémem na spaní.

Příčina bolesti šíje

Celkové oslabení svalstva aktivního člověka postihuje nejen opěrný aparát trupu, ale i krk a svaly šíje. Bolesti projevující se v oblasti krku až směrem k hlavě, způsobující nevolnost, nazýváme cervikální syndrom (rychlé pohyby očí, bolesti záhlaví, přetížení svalů krku a poruchy rovnováhy). Mnohé z těchto obtíží vznikají v důsledku anatomicky nesprávné polohy hlavy během spánku. Polštář, který by zabránil posunu spinálních segmentů a zabránil vzniku napětí svalů a vazů, je proto velmi důležitý.

Příčina bolesti ramen

Pokud se zúží kluzná plocha šlach a rotátorové manžety, následkem může být bolest ramene. Lokalizované bolesti v rameni však mohou mít velmi rozdílné příčiny. Často není příčinou bolesti ramene samotný kloub, ale bolest vyzařuje z krční páteře či z kloubů mezi žebry.

Bolesti zad jsou často důsledkem použití nesprávné podložky na spaní

Příliš měkká podložka na spaní způsobuje ohýbání bederní klenby. To vytváří velký kompresivní účinek a dochází k přepětí vaziva a svalového aparátu. Kromě toho se meziobratlové ploténky zaklíní, což způsobí bolestivý tlak na nervové kořeny, a to se nakonec projeví jako bolest v zádech. Příliš měkké a příliš tvrdé podložky na spaní mohou poškodit páteř v každé poloze během ležení a vyvolávat tak bolesti zad. Správně ležet a předcházet bolestem zad, je možné pouze na podložce schopné přizpůsobit se páteři. Se systémem na spaní SAMINA člověk neleží ani tvrdě ani měkce, ale správně. Systém na spaní SAMINA kopíruje linie těla v každém okamžiku a v jakékoliv poloze. To zaručuje, že meziobratlové ploténky si zachovají své postavení mezi obratli a nedochází ke vzniku bolesti zad.

SAMINA systém na spaní - pasivní prevence při prolapsu meziobratlových plotének

Zvedáním těžkých břemen, příliš prohnutá poloha při sezení a psaní, práce v zahradě, nadměrné sportování a ještě mnohem více, způsobují vytlačování spinálních segmentů z jejich polohy. Tyto přehnané posturální změny mohou způsobit vážné poškození páteře. Pokud jádro (želatinová vrstva) meziobratlové ploténky proboří prstenec vláken a začne tisknout na nervový kořen nebo míchu, hovoříme o výhřezu ploténky (lumbago) lidově "ústřel". Pokud se bolest dá snést, nemusíme se obávat průlomu. Zde většinou pomůže natahování, které klínovou polohu meziobratlových plotének vyřeší. JE možné to provádět během dne, jako aktivní prevenci. Pasivní prevence se provádí v noci během spánku na systému na spaní SAMINA, který podporuje normální polohu páteře. Systém na spaní SAMINA byl vyvinut speciálně pro nejzranitelnější části těla, tedy páteř.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 10 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.