Experti

 


Prof.PaedDr. Pavel Kolář,Ph.D.

Přednosta Kliniky rehabilitace a tělovýchovného lékařství Univerzity Karlovy 2. lékařské fakulty a fakultní nemocnice Motol.

Systém spaní Samina umožňuje spánek s maximálním ohledem na fyziologickou funkci organismu.

Tento systém umožňuje během spánku se v každé poloze přizpůsobit tvaru těla a tím znemožnit nevhodné zatížení jednotlivých segmentů hybného systému. Je také předpokladem potřebné relaxace během spánku a tím zárukou skutečného odpočinku..

Systém spaní Samina splňuje všechny předpoklady zdravého spánku.

  

MuDr.Tomáš Vyskočil

Centrum Chirurgie Páteře -  FN Motol, Praha

Systém Samina podporuje fyziologické zakřivení páteře při jakékoliv poloze těla během  spánku a tím umožňuje vynikající relaxaci  svalového korzetu a páteře samotné.

Každodenní  zátěží a stresem přetížený skelet a svalový korzet tak dostávají potřebný klid a prostor k úlevě, která je nezbytná  pro jejich další bezproblémové fungování a zamezení či zpomalení rozvoje degenerativních změn.   U páteře již degenerativními změnami postižené může Samina pomoci odstranit patologické svalové kontraktury a  tím zmírnit  její bolest.


 

Prof. em. Prof. Dr. med. habil. Karl Hecht
Služebně nejstarší lékař v Německu
a také specialista v oblasti léčby stresu, chronobiologie, životního prostředí a vesmírné medicíny

"Návštěva sídla ve Frastanz Samina byla pro mě zážitkem souvisejícím se spánkem, medicínou a vědou. Jsem velmi ohromený teoretickou a vědeckou základnou a praktickou realizací moderního ponětí spánku. Koncept spaní a podložka Lokosana ® systém s elektromagnetickou ochranou, kterou jsem měl možnost sám vyzkoušet v hotelové posteli (Hotel ****, Montfort Feldkirch) udělali na mě dojem a považuji je za mezinárodní špičku. Zakladatelovi SAMINA, mému kolegovi, Güntherovi W. Amann Jennsonovi, jsem velmi vděčný za jeho vědecké prezentace, s jejich obsahem jsem 100% ztotožněný. Přeji Güntherovi W. Amann Jennsonovi a jeho týmu nadále hodně úspěchů při realizaci inovativních konceptů spánku, které lidé nutně potřebují. Protože kvalita (a né kvantita) spánku je jedním z nejdůležitějších faktorů zdravého životního stylu pro všechny lidi.

Ten, kto spí dobre, má profesionálne úspechy, chráni sa pred chorobami, cíti sa dobre a každú noc si daruje novú mladosť (Hufeland). Dôležité je: Ako si ustelieš, tak budeš spať!"


Dr. Ruediger Dahlke (lékař, psychoterapeut, autor)

Knihy:
Spánek – lepší část života
Velká kniha všestranné terapie (Ruediger Dahlke, Ed.)

"Už víc jak pět let spím na systému na spaní SAMINA a vychutnávám si to každou noc. Dokonce i nejkrásnější hotely na nejkrásnějších místech světa nedokážou (zatím) nabídnout, to co nabízejí tyto postele, ale doufám, že se to v průběhu času změní. Spočátku to bylo trochu nezvyklé, nastěahovat se do 5-hvězdičkového hotelu s vlastní postelovou podložkou. Postupem času to ale, pokavad jde o systém Lokosana ®, dělám s čistým svědomím, protože vím, jaký je to rozdíl. Když někdo jako já – krátce spí, musí spát dobře a nerušeně a to mi umožňuje Samina ® systém a podložka na postel Lokosana, s jejich pomocí nemám na krku problémy způsobující rušivé pole a podobné věci - a to nejen na krku. Důvody kvalitnějšího spánku s lepšími postelovými systémy jsem podrobně popsal ve své knize, "Spánek - lepší půlka života". Jsem rád, že SAMINA tyto zkušenosti realizuje tak přesvědčivě."


Dr. Jean-Paul Pianta (chiropraktik a autor knihy Hannover)

Knihy:
Bolesti v zádech být nemusí (Heyne)
Inteligence našeho těla (Heyne)

"Zdravý spánek je klíčovým požadavkem na kontrolu a přirozenou obnovu všech tělesných systémů. Jen dobrý noční spánek může zúročit naše osobní a léčebné úsilí během dne. Nevhodné postele a matrace jsou hlavní příčinou bolesti zad, napětí a mnohých zdravotních problémů. Tento ucelený systém na spaní od SAMINA nabízí mimořádnou příležitost na vyvážení těchto problémů. Moje osobní zkušenosti, filozofie SAMINA jako i jejich výrobky mě úplně přesvědčili."


Toni Hochreutener (specialista na záda a spánek, Buchautor, Zurich)

Knihy:
Úspěšně proti těžkostem zad – onemocnění kloubů – chybné držení těla

"Můj dlouholetý výzkum a zkušenosti se stovkami pacientů a klientů, mě na základě vynikajících výsledků přesvědčili, že systém SAMINA zodpovídá ortopedicko-anatomickým požadavkům spánkové medicíny, přičem je zhotovený z kvalitního materiálu a zabezpečuje příjemné postelové klima. Oboustranný, silně flexibilní a především pružící lamelový rošt, dokáže během spánku zabezpečit trvalou trakci – t.j. lehké natahování páteře. Jen tehdy je zaručená přiměřená regenerace meziobratlových destiček. Tělo je perfektně podepírané a stabilizované ve všech polohách v leže. Kromě toho, vysoká adaptabilita během spánku vyrovnává napětí v kĺoubním pouzdře a svalech. Biologicky aktivní ovčí vlna permanentně zabezpečuje hygienické a suché klima-teplé postele. Víc jak 20 otestovaných ortopedických polštářů podporuje správnou polohu krční páteře. V tomto bodě můžu konstatovat, že koncept SAMINA zdravý spánek je z mého hlediska jedinečný."


Dr. Friedhelm Heber
(Specialista v oboru ortopedie a ortopedická chirurgie, A-6774 Tschagguns / D-89231 Neu-Ulm)

"Systém na spaní SAMINA spĺňuje všecky požadavky ortopedické a zdravé postele. Stabilizuje páteř v její fyziologické poloze, podepírá tělo a pomocí trakce odlehčuje regeneraci meziobratlových destiček. Systém na spaní SAMINA napomáhá metabolizmu pohybového ústrojí a umožňuje zdravý spánek. Díky těmto vlastnostem, může přispět k prevenci onemocnění páteře. Hlavně při ortopedických problémech se systém SAMINA dokáže rychle přizpůsobit individuálním potřebám. Svými přirozenými vlastnostmi podporuje při léčbě pacientů, lékaře a fyzioterapeuty. Pacienti a zákazníci, kterým se tento postelový systém osvědčil, podávají svoje zkušenosti dál."


Andreas Koller
(Dipl. ošetřovatel / zdravotní poradce, tým závodního lékařství voestalpine, A-Linz)

Konfucius jednou řekl: "K životu mi postačí jen tři primitivní věci: trochu vody na pití, trochu chleba na jídlo a"ohnutou ruku pod hlavu na spaní". Kdyby Konfucius poznal ve své době systém na spaní SAMINA, pravděpodobně by tento citát zněl jinak! Od doby co moje partnerka a ja spíme na SAMINA, zlepšil sa náš spánek a kvalita života přímo neuvěřitelně.